הרצאות

#1 איך תנהלו את העסק שלכם נכון

הסכמים, התקשרויות והעסקת עובדים
עוסק מורשה או חברה בע"מ, שותפים לדרך או one man show""? באיזו דרך תבחרו לצעוד? ההרצאה תעסוק באבחנה בין צורות ההתאגדות השונות, היתרונות והחסרונות ואיזו דרך מתאימה לאיזה עסק. עוד תעסוק ההרצאה בניסוח נכון ואפקטיבי של הצעת המחיר של העסק שלכם שעשויה להכריע מי יהיה הלקוח הבא שלכם. במקרים בהם הצעת המחיר אינה מספקת יש לדאוג להסכם התקשרות (עם לקוחות וספקים) ולכן נפרט את הדגשים החשובים שחייבים להיות בהסכם כזה. חלק חשוב ביותר מההרצאה יעסוק בסוגיית העסקת עובדים. נדון בשאלה האם כדאי להעסיק עובד שכיר או עובד עצמאי (פרילנסר) ומה היתרונות והחסרונות בכל אחת מדרכי ההעסקה. כמו כן, נפרט את הדגשים החשובים בהסכמי ההעסקה השונים.

#2 הכל על שותפים

שותפויות ושיתופי פעולה – עושים סדר

כאנשי עסקים אנחנו שואפים ליצור כל הזמן חיבורים חדשים עם בעלי עסקים אחרים, לעיתים מדובר בקשרים ארוכי תווך ולעיתים בהתקשרות נקודתית לטובת פרויקט מסוים.

מי מוגדר כשותף בעסק ומי מוגדר כזה שמשתף פעולה. מה ההשלכות של כל אחת ואחת מההתקשרויות הללו על מהות השיתוף בין הצדדים בפועל.

בהרצאה נלמד על ההבדלים בין שותף לזה שמשתף פעולה, וכיצד כדאי לנסח את ההסכמים לשיתוף פעולה לעומת הסכמים של שותפים. כמו כן, נבחן את ההבדלים בין השותפויות השונות, זו שרשומה וזו שלא.

#3 אנשים עובדים והחוק

כדאי להישאר מעודכנים

"חוקי המגן", אלו הבאים להגן על העובדים, מטילים על המעסיקים אחריות להעסקה הוגנת כבר משלב איתור העובד. המעסיק מחויב לוודא כבר במודעה שפרסם מטעמו, כי אין כל אפליה כלפי מגזר מסוים, מין או מעמד אישי של העובד אותו הוא מעוניין לגייס. כך גם בראיון העבודה, אין מקום לשאלות בנושאים שעשוייה להשתקף מהם אפליה.

בתוך 30 יום ממועד תחילת העבודה, מחויב המעסיק לתת לכם הודעה על תנאי ההעסקה בנוסח המחויב בחוק. מה תעשו אם אין בידכם נוסח כאמור? ואם ניתנה לכם הודעה על תנאי ההעסקה ולאחריה נחתם הסכם עבודה, אילו מההוראות תקפות בפועל? על כך בהרצאה לאנשים עובדים, שתיגע גם בהוראות חוקי המגן ובזכויות להן זכאים אנשים עובדים בכל הקשור לחופשה, מחלה, הבראה, פנסיה ועוד.

ההרצאה מיועדת לכל עובד באשר הוא, והיא באה לעולם על מנת להקל את דרכיכם כעובדים בכלל וכעובדים צעירים בפרט, בנבכי החוק, ההסכמים והפסיקה וכדי שתוכלו להיות מודעים לזכויותיכם ולעמוד על קבלתם.

#4 העסקת בני נוער

מה זכויותיהם הקבועות בחוק ועוד…

ההרצאה יכולה להיות מותאמת עבור קהל מעסיקים שמעוניינים להעסיק בני נוער וכן עבור קהל בני נוער שמעוניינים לדעת מה זכויותיהם הקבועות בחוק.

מרגע שמתקיימים יחסי עובד מעביד בין שני צדדים הרי שלכל אחד מהצדדים יש חובות וזכויות אך חובות המעסיק הם רבים יותר לא כל שכן כאשר מדובר בהעסקת בני נוער מתחת לגיל 18. חובות המעסיק כלפי בני נוער מתחת לגיל 16 רבים אפילו יותר.

מתי יינתן היתר להעסקת בני נוער? מתי נער נחשב כמי שמועסק וחלים על הצדדים יחסי עובד מעביד? מאיזה גיל מותר להעסיק בני נוער? מהן שעות העבודה בהן מותר להעסיק בני נוער ואילו הן שעות המנוחה הקבועות בחוק אותן מחויב המעסיק לתת לבני הנוער?

כל אלה ועוד סוגיות רבות וחשובות בעניין העסקת בני נוער ידונו בהרצאה שתעניק מענה מקיף על העסקת בני נוער.

טל מעניקה לך ללא תנאי עצות זהב מנסיונה רב השנים שינחו אותך בניהול והבנה של חובותיך וזכויותך כעסק

תפריט נגישות