נלחמים.ות במגיפה!

תופעת ההתעמרות בעבודה, מכונה "המגיפה השקטה", מכיוון שכולם, כולל מי שמתעמרים בו, שותקים. הפחד להתלונן, יצר ההישרדות במקום העבודה כדי להביא פרנסה הביתה, משתק את מי שנידונו להתנכלות תעסוקתית, גם מהקשות שבהן. מחקרים מראים ש- 1 מתוך 3 עובדים.ות סובלים.ות מהתעמרות בעבודה.

התעמרות בעבודה
התעמרות בעבודה

מדובר בתופעה שמתפשטת, ככל הנראה גם כתוצאה מהלחץ שבו אנו נתונים בשנים האחרונות במדינתנו, והיא פוגעת באופן קשה בעובדים.ות המסורים.ות למקום עבודתם.ן, באופן אישי, לפעמים עד כדי התמוטטות נפשית ואי יכולת לתפקד באופן ראוי, יעיל וסדיר.

מחקרים מראים כי 50% מהעובדים.ות שסבלו מהתעמרות במקום העבודה, מצאו עצמם מחוץ לארגון, או מיוזמתם או מיוזמת הארגון שידיו קצרו מלנהל את המשבר באופן ראוי.

מעבר לפגיעה האישית הקשה, שלא פעם מצריכה ליווי במשך זמן לא קצר לאחריה, הרי שמדובר בפגיעה קשה גם בארגון עצמו. תפוקתם של העובדים.ות שסובלים מהתעמרות בעבודה יורדת פלאים, הם נעדרים יותר ממקום העבודה, ישנה תחלופה גדולה יותר של עובדים והאווירה במקום העבודה אינה נעימה.

צריך לזכור שלפעמים העובד.ת שמתעמרים בו.ה אינם מזהים כי מדובר בהתעמרות בעבודה עד שהמצב כבר אינו אפשרי עבורם להמשיך לשהות במקום העבודה ולכן ישנה חשיבות גדולה להעברת ידע בנושא וליצירת מודעות בקרב העובדים.ות כדי למנוע את ההתעמרות והפגיעה בהם.

אפשר לשנות את זה, הגיע הזמן לדבר!

בהדרכה בת כשעתיים אעניק לעובדים.ות בארגון על כל דרגות ההיררכיה שבו, מידע רב ויקר ערך, בנושא התעמרות בעבודה, העלאת המודעות בנושא וכן תוצענה דרכים לטיפול בסוגיה באופן ראוי הן עבור העובד.ת. והן עבור הארגון.

לפרטים נוספים צרו עמי קשר.

תפריט נגישות